Všestrannost

Hlavní stránka / Oddíly / Všestrannost

Cílem cvičení v poddílech všestrannosti je dát dětem základy pro různé druhy sportů, které si v budoucnu vyberou. Obsahem jsou průpravná cvičení, cvičení na nářadí, drobné hry, soutěže, základy lehké atletiky, základy míčových her apod. Náplní cvičení dospělých je aerobik, kondiční gymnastika a zdravotní cvičení.
Ve všech oddílech uvítáme jak nové zájemce o cvičení, tak i nadšence, kteří pomohou cvičení vést.
Pokud máte zájem se zapojit, stačí přijít přímo na hodinu a domluvit se s cvičitelkami, první hodinu si můžete zkusit zdarma. Informace o členství a úhradě příspěvků najdete zde.

V Sokole se cvičí v následujících oddílech:

Rodiče a děti (2–4 roky)
Předškolní děti (4–7 let)
Ženy – bodystyling
Starší ženy – zdravotní cvičení

Rodiče a děti

Cvičíme v úterý od 17 do 18 hod., ve čtvrtek od 10 do 11 hod. a v pátek od 16 do 17 hod.
Do oddílu, který vedou zkušené cvičitelky, přijímáme děti již od dvou let. Cvičí tu děti do čtyř až pěti let. Obsahem cvičení jsou cviky ke správnému držení těla, akrobatická cvičení s rodiči (přiměřená věku), hodně tanečků, písniček, překážkové dráhy, kde děti cvičí obratnost, koordinaci pohybu, odvahu, sílu a vytrvalost. Kladem našich hodin je, že dítě je neustále v pohybu – sám rodič je tu cvičitelem. Důležitým momentem je i citová stránka – dítě prožije s tátou nebo s mámou pěknou chvilku při společném cvičení. Mimo samotného cvičení pořádáme spoustu společných akcí, např. mikulášskou nadílku, dětský karneval nebo dětské dny na hřišti.

Cvičitelky: Irena Baráková, Lucie Mikýsková, Kateřina Komrsková

Předškolní děti
Cvičíme v pondělí a čtvrtek od 17 do 18 hod.
Děti ve věku od čtyř do sedmi let již cvičí samostatně bez rodičů. Trénují držení těla, obratnost, odvahu, cvičí na nářadí, hrají hry, závodí na překážkových dráhách. Mimo cvičení se zúčastňují i soutěží, např. míčového trojboje nebo atletických a gymnastických závodů.

Cvičitelky: Lucie Mikýsková,  Alena Sebastianidesová, Jana Sedláková, Lída Kukačová

Ženy – bodystyling

Cvičíme v pondělí a ve středu od 20 do 21 hod.
Cvičení pro ženy všech věkových kategorií zaměřená zejména na kondiční gymnastiku, cvičení na formování postavy.

Cvičitelka: Jana Tomková

Starší ženy

Cvičenky dřívějšího data narození se scházejí v pondělí a ve čtvrtek od 9 do 10 hod. nebo od 19 do 20 hod. Cvičí hlavně zdravotně vhodné cviky. Cvičení je vedeno spíš v pomalejším tempu, žádná cvičenka nemusí mít obavu, že to či ono nezacvičí – nikdo ji nenutí –, atmosféra při hodinách je velice pohodová, usměvavá.

Cvičitelky: Irena Baráková, Helena Sebastianidesová