Frank Menschner Cup 2020 a výstava LCC 40

Hlavní stránka / Aktuality / Frank Menschner Cup 2020 a výstava LCC 40

1.9.2020

Frank Menschner Cup 2020 a výstava LCC 40 Areál TJ Sokol Radotín bude od čtvrtka do soboty hostit deset evropských týmů, které se utkají v pátém ročníku boxlakrosového turnaje Frank Menschner Cup. Kromě dvou domácích radotínských výběrů se zúčastní tým TJ Malešice a Old Dogs Plzeň. Dále dorazí hráči z Belgie, Francie, Nizozemska, Německa, Rakouska a Polska. Původně měl dorazit i anglický tým, ale kvůli čerstvému zavedení povinné karantény pro příchozí z ČR svou účast musel odříci.

Letošní turnaj tak bude skromnější a bude ho provázet všeobecná opatrnost, nicméně po velkém herním půstu a zejména po zrušení prestižního dubnového Memoriálu Aleše Hřebeského se všichni těší, až se spolu opět utkají.
Ve čtvrtek a v pátek se týmy utkají v zápasech základní skupiny, v sobotu se pak bude hrát o celkové umístění. Semifinálové zápasy jsou naplánovány na 14 a 15 h, finále pak začíná v sobotu od 20 hodin.
Za svou existenci se turnaj vyprofiloval jako klání zejména evropských týmů a všechny jeho dosavadní ročníky vyhráli domácí radotínští hráči, kteří i letos budou patřit k favoritům. Hlavním zahraničním soupeřem jim bude patrně tým 1. BLC Köln, v jehož barvách nastoupí řada hráčů německé reprezentace.
Turnaj nese jméno Franka Menschnera, amerického hráče, který velmi pomohl propagaci českého lakrosu a zejména Memoriálu Aleše Hřebeského v zámoří a který Radotín označoval za svůj druhý domov.
Bonusem k letošnímu turnaji je výstava LCC 40, která mapuje dlouhou historii radotínského klubu.
Další informace k turnaji najdete na www.FMCup.cz a na jeho facebookové stránce. Všechny zápasy bude možné sledovat také na YouTube kanále LCC Radotín.

Týmy na Frank Menschner Cupu 2020
1. BLC Köln (GER)