Irena Baráková byla oceněna zlatou medailí ČOS

Hlavní stránka / Aktuality / Irena Baráková byla oceněna zlatou medailí ČOS

29.12.2022

Irena Baráková byla oceněna zlatou medailí ČOS Máme velkou radost, že naše cvičitelka Irena Baráková byla za svou celoživotní sportovní činnost oceněna nejvyšším vyznamenáním České obce sokolské – zlatou medailí. Ocenění jí předaly starostka Župy Pražské – Scheinerovy Renata Čáslavová a náčelnice župy Dana Absolonová v rámci za velkých ovací plné radotínské sokolovny při tradičním zakončení sezóny lakrosového oddílu.

Ija Baráková je nezdolná sportovkyně, členka Sokola, členka turistického oddílu i členka pěveckého sboru a patří mezi neopomenutelné tváře Radotína. Cvičení rodičů s dětmi, žactva i žen se věnuje už více než 50 let! Dnes se jejích hodin účastní potomci někdejších dětí, které kdysi u Ireny cvičily.

Dětem se Ija věnuje celý život. Ať už jako učitelka dětí na prvním stupni ZŠ, tak v již zmíněném turistickém oddíle, kde se stále účastní táborů, které oddíl pořádá. Dokonce už má za sebou účast na 50. táboře!

Ija nevynechala jediný sokolský slet. Nejen, že se ještě v roce 2018 aktivně účastnila dvou sletových skladeb jako cvičenka, ale za ty roky se sletovým skladbám důsledně věnovala a řídila je i z hlavního můstku.

Ija nás stále inspiruje svou neuvěřitelnou vitalitou a akčností. I ve svých letech jezdí po Radotíně na kole, pomáhá v mateřské školce, zpívá ve sboru, ráda plave, cvičí jógu a jezdí na běžkách.

Ije moc gratulujeme, děkujeme za všechno, co v Sokole dělá a máme velikou radost.

Další fotografie z ceremoniálu a vyhlášení nejlepších hráčů oddílu lakrosu v letošní sezóně najdete zde.

Na předání medaile byl přítomen i štáb České televize a reportáž by se měla objevit v některém z příštích Sokolských zpravodajů.