Radotínští lakrosisté získali ocenění České obce sokolské

Hlavní stránka / Aktuality / Radotínští lakrosisté získali ocenění České obce sokolské

12.4.2019

Radotínští lakrosisté získali ocenění České obce sokolské Česká obec sokolská tradičně ocenila nejlepší sokolské sportovce a týmy za uplynulý rok. Lakrosový oddíl Custodes byl vyznamenán ve speciální kategorii Nejúspěšnější oddíl za svou neutuchající práci s mládeží a nepřehlédnutelné úspěchy v domácích i zahraničních soutěžích.

Anketa Sportovec roku, kterou každoročně vyhlašuje Česká obec sokolská, si klade za cíl ocenit nejlepší sportovce z širokých řad sokolstva. Kromě ocenění nejlepších sokolských týmů a jednotlivců v juniorských a seniorských kategoriích a ocenění nejlepších trenérů byla letos vyhlášena i mimořádná cena pro nejúspěšnější sokolský oddíl. Touto cenou byl vyznamenán lakrosový oddíl Custodes Sokol Radotín, a to za svou systematickou práci s dětmi a mládeží i za své úspěchy v domácích i zahraničních soutěžích. Připomeňme, že LCC zcela dominuje v české boxlakrosové lize i v lize ženského lakrosu, tým LCC Wolves získal i titul fieldlakrosového mistra ČR za rok 2018, Custodes mají zastoupení ve všech kategoriích juniorských lig a radotínští hráči jsou základem všech reprezentačních výběrů. Tým LCC Girls je úřadujícím klubovým mistrem Evropy.

Slavnostního ceremoniálu v Tyršově domě se za LCC zúčastnili Simona Baráková, Kateřina Dvořáková, Patrik Procházka a Martin Hodaň. Z rukou představitelů ČOS a ČUS převzali diplomy, příslib na novou slavnostní plaketu, neboť ta původní nepřežila dopravu na ceremoniál, a od hlavního partnera ankety také voucher na paletu vod Ondrášovka, jimiž si na další úspěchy klubu s chutí připijeme. Na otázku moderátorů večera, zda Custodes mají recept na to, jak získat zájem dětí a mládeže o sport, pak hlavní trenér Custodes Patrik Procházka neodpověděl nabízející se „Ne“, nýbrž barvitě popsal, že kouzlo úspěchů klubu spočívá zejména v osobnostech trenérů a zázemí, které si klub v Radotíně vybudoval.

Lakrosisté nebyli jedinými oceněnými z TJ Sokol Radotín. Za své mimořádné úspěchy získal ocenění i badmintonista Jakub Bitman v kategorii jednotlivců.

TJ Sokol Radotín děkuje všem svým zástupcům za vzornou reprezentaci. Je to pro nás čest, že jsme byli oceněni jako nejúspěšnější lakrosový oddíl České obce sokolské a blahopřejeme oddílu lakrosu TJ Sokol I. Smíchov ke krásnému druhému místu v kategorii, ač nebylo explicitně vyhlášeno.

Slavnostní ceremoniál se nesl v přátelském a vlídném duchu za doprovodu lidového Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka, z. s., z Prahy 10, který v úvodu dojal přítomné provedením státní hymny včetně její archaické druhé sloky a na závěr provedl známou vlasteneckou sokolskou píseň „Lví silou vzletem sokolím“, již si na výzvu moderátorů večera spontánně zabroukal celý sál, a to i díky tomu, že pořadatelé promítli její text jako karaoke na velkoplošné obrazovky v sále.

Ocenění naší práce ze strany ČOS si velmi vážíme a budeme se i nadíle držet hesel, která na svých zátylcích budou hrdě nosit členové oceněných lakrosových týmů – na trikách, jež jsou součástí odměny: „Tam se svět hne, kam se síla napře!“ a „Jen ruchem žijeme!“ .

Nazdar!